Take a fresh look at your lifestyle.

Kayseri’de Gezilecek Yerler

0

Kapuzbaşı Şelaleleri

Kapuzbaşı Şelaleleri yurt içi gezilecek yerler listesinin başında gelen yerlerden birisidir. Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olan Kapuzbaşı Şelalesi, Kayseri’de yer alıyor. Güzelliği ile son dönemde pek çok turistin ilgisini çeken Kapuzbaşı Şelalelerine gitmek için Yahyalı İlçesinin Küçükçakır Köyü kuzeyinde yer alan Ensenin Tepesine çıkmak gerekmektedir.

Sularının gür olması ve akım gücünün çok yüksek olması sebebiyle Kapuzbaşı Şelalelerinde yaz-kış sular akmaktadır. Türkiye’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Kapuzbaşı Şelaleleri, 7 şelaleden oluşmaktadır.
Kapuzbaşı Şelalelerinde tüm şelaleler küçük-büyük fark etmeksizin yan yana yer alır. Aladağ Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan şelalelerde trekking parkuru mevcuttur. Eğlenceli zaman geçirmek isteyenler bu parkurları tercih edebilmektedir.

Oldukça güçlü bir şekilde akan suları ziyaret eden turistlerin şelalelerde zaman geçirmesi için şelalelerin etrafına konumlandırılmış yiyecek ve içecek mekanları mevcuttur. Bu alanlarda çevre köylerden ve Adana’dan gelen kişilerin yaptığı lezzetli yiyeceklerden yerken çayınızı içebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Şelalelerin etrafında birkaç butik otel mevcuttur. Bu otellerde yaz-kış şelale manzaralı bir şekilde konaklamanız mümkündür. Kapuzbaşı Şelaleleri etrafında bulunan oteller yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

Sizler de Kayseri ziyaretiniz sırasında doğal güzelliklerden birisi olan Kapuzbaşı Şelalelerini görmek isterseniz şehir merkezinden bir saat uzaklıkta olan doğal güzelliğe seyahat edebilirsiniz. Şelaleler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.