Take a fresh look at your lifestyle.

İzmir’de Gezilecek Yerler-2

0

Kalem Adası

İzmir’in Dikili ilçesinin Bademli köyünde yer almaktadır. Pek çok insanın
beğeniyle karşıladığı Kalem Adası,Türkiye’nin Maldivleri olarak tabir
edilmektedir.

Oldukça turistik bir ada olan Kalem Adası, Dikili’nin merkezinde yaklaşık olarak 10 kilometre uzaklıkta olan eski bir Rum köyüdür. Yakınlarında yer alan volkanik bir dağ olan Karadağ’ın etkisi ile denizin dibinde sıcak kumullar mevcuttur.

Bölge halkı Kalem Adası’nın deniz suyunun şifalı olduğuna inanmaktadır. Bu yönüyle de turistlerin dikkatini çeken Kalem Adası her yıl on binlerce turistin uğrak noktası  olmaktadır.

İzmir’in Kalem Adası; berrak suyu, profesyonelce tasarlanmış sahili, yerleşim alanları ve konaklama seçenekleriyle insana ideal bir tatil hizmetini vermektedir.

Ada içerisinde ziyaretçilerin konaklayabilmesi adına oluşturulmuş otel mevcuttur bunun yanı sıra keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak pek çok kafe ve restoran vardır. Ada içerisinde
su sporlarını seven ziyaretçiler için dalış dersleri de verilmektedir.

Kalem Adası için günübirlik ziyaretçiler kabul edilmemektedir ancak sahilde yer alan şezlong sayısının doluluk oranına göre ziyaretçi alımı gerçekleştirdiği olmaktadır. Kalem Adası içerisinde kendisine has bir şekilde düzenlenmiş olan mobilyalı bir plaj mevcuttur.

Turistler bu alanda ışık kirliliğinden uzak bir şekilde geceleri gökyüzünü seyredebilmektedir.
Yunan mitlerine sahip olan Kalem Adası, İzmir’i gezen ve tatilini İzmir’de gerçekleştiren pek çok insanın tercih edebileceği yerlerden birisidir ancak Kalem Adasında tatil ücretlerinde dönem dönem değişimler olabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.